Skip to main content
search
Dziś rano Bartek Marzalak z drużyny Polski zrobił historię, wygrywając swoje pierwsze zwycięstwo w serii UIMF1h2o.

Frode Sundsdal on 26th February 2023

 Po okrążeniu toru Kopiko Grand Prix w Indonezji, Marzalak miał trudne zadanie obrony tej pozycji przed broniącym tytułu mistrzowskiego Shaunem Torrente z Teamu Abu Dhabi. Następnie jednak wyszło na jaw, że Torrente naruszył regulamin startu.

 

Wyścig rozpoczął się doskonałym startem i Marzalak utrzymał swoją pozycję na czele stawki. Niestety, wyścig został przerwany, gdy Ferdinand Zandbergen z Teamu Sharjah przewrócił się. Na restart Shaun Torrente wykorzystał wszystkie swoje doświadczenie i wyprzedził Bartka Marzalaka, ale został później ukarany jednym okrążeniem za naruszenie regulaminu.

 

Sami Selio z drużyny Sharjah zajął drugie miejsce, a Erik Stark z Victory TeamDubai zdobył trzecie miejsce. Pierwsze zwycięstwo Marzalaka oznacza niesamowite zwycięstwo dla polskiego kierowcy i jego zespołu Strømøy Racing. Wygrał on i ugruntował swoją pozycję jako jeden z najlepszych kierowców w serii UIMF1h2o i będzie formidablen konkurentem w nadchodzących wyścigach.

 

PRW porozmawiał z Shaunem Torrente i poprosił o komentarz po ogłoszeniu oficjalnych wyników. Otrzymaliśmy jeden, ale był krótki: Gratulacje Bartekowi!! Cieszę się, że udało mi się go wyprzedzić na restartcie.. Inny kierowca, który był bardzo zadowolony z powrotu do gry to Erik Stark z Victory Team: Chłopaki, brakowało mi wyścigów. Sinceramente, to była czysta przyjemność! Tak bardzo brakowało mi tego uczucia! A z takim rewelacyjnym wynikiem dla mnie i Ahmeda jesteśmy bardziej niż zadowoleni.

Print Friendly, PDF & Email

More related articles

More on